Раул се отказа от футбола по най-сладкия начин - с трофей

1698 0

Легендата и идол Раул завърши футболната си кариерата по подобаващ начин – като шампион.

38-годишният нападател игра цял мач за Ню Йорк Космос при победата с 3:2 над Отава Фюри във финала на Северноамериканската футболна лига (NASL). Това беше последен мач в кариерата на бившия играч на Реал (Мадрид), Шалке 04 и Ал Сад, който още преди месец обяви, че спира с футбола в края на сезона на NASL.

Той приключва с 22 спечелени трофея, 1016 мача и 427 гола в своя актив.

Гастон Селерино откри резултата за Ню Йорк Космос в 8-ата минута, а в 68-ата съперникът остана с човек по-малко. Мейсън Трафърд получи червен картон само две минути преди Том Хайнеман да изравни резултата. Селерино се разписа и в 72-ата и 85-ата минута, за да завърши мача с хеттрик. Хайнеман добави втори гол за Отава Фюри в добавеното време.

Това беше шестата шампионска титла в историята на Ню Йорк Космос, който спечели Северноамериканската футболна лига през 1972, 1977, 1978, 1980, 1982 и 2013.