Празник в Уругвай - националният отбор до 20 години спечели Световното първенство по футбол (ВИДЕО)

1376 0

Младежкият национален отбор на Уругвай спечели Световното първенство по футбол до 20 години!

Тимът на Марсело Броли победи Италия с минималното 1:0 на финала на турнира, който се проведе в Ла Плата (Аржентина).

Единственият гол в мача падна четири минути преди края на редовното време (86-а минута), а негов автор бе 19-годишният Лусиано Родригес, който на клубно ниво играе за Ливърпул Монтевидео.

Като цяло, уругвайците бяха по-добрият отбор от "скуадра адзура" и не позволиха нито един точен удар в своята врата, отправяйки общо 5 в тази на съперника.

По пътя към трофея "урусите" записаха шест победи и загубиха само една среща - 2:3 от Англия в груповата фаза на надпреварата.

*С бронзовите медали пък се окичи Израел, който се наложи с 3:1 над Южна Корея в малкия финал.

Eто и репортаж от Уругвай U20 1:0 Италия U20