Познат герой донесе победата на Белгия срещу Хърватия в навечерието на ЕВРО 2020

1268 0

Белгия победи Хърватия с 1:0 в приятелски мач между двата участника на Европейското първенство по футбол. Двубоят се игра на стадион "Крал Болдуин" в белгийската столица Брюксел!

Първото по-сериозно положение пред една от двете врати дойде чак в 31-ата минута, когато мощен удар от дистанция на Ромелу Лукаку разтресе горната греда, а Яник Ферейра Караско също нацели гредата при добавката си. Седем минути по-късно нападателят на Интер все пак се разписа. Той бе на точното място в точния момент и с премерен шут Доминик Ливакович.

През второто полувреме футболистът на Атлетико Мадрид Караско отново бе близо до попадение, но отново не нацели очертанията на вратата от изгодна позиция. В 71-ата минута в игра за Белгия се появи Еден Азар. В самия край на срещата Лукаку можеше да покачи на 2:0, но Ливакович този път демонстрира добър рефлекс и спаси ударът му с глава.

Стартови състави на двата тима:

Белгия: Куртоа, Алдервейрелд, Денайър, Вертонген, Кастане, Тилеманс, Дендонкер, Шадли, Мертенс, Лукаку, Караско

Хърватия: Ливакович, Вършалко, Вида, Чалета-Цар, Баришич, Брозович, Ковачич, Модрич, Ребич, Петкович, Перишич