Португалия не допусна изненада срещу Люксембург, ще защитава титлата си на Евро 2020

435 0

Кристиано Роналдо и компания се нуждаеха от успех в Люксембург, за да се класират за Европейското, но имаха затруднения на тежкия терен в Кралството. Все пак те успяха да поведат в резултата шест минути преди почивката, когато Бруно Фернандеш се разписа след добра асистенция на Бернардо Силва. В самия край на мача Роналдо оформи крайното 2:0 със своя гол номер 99 за националния отбор. По този начин Португалия завършва на второ място в група В на евроквалификациите със 17 точки, три по-малко от лидера Украйна.

В другия мач от групата Сърбия и Украйна направиха равенство 2:2 в Белград. Възпитаниците на Любиша Тумбакович на два пъти повеждаха в резултата с голове на Душан Тадич от дузпа и Александър Митрович, но украинците стигнаха до точката с попадения на Роман Яремчук и Артьом Беседин, за да завършат цикъла без нито една загуба. Сърбия ще има шанс да се класира за Евро 2020 чрез плейофите следващата пролет.