Португалия и Роналдо се реабилитираха за България срещу Белгия

1635 0

Португалия победи Белгия в приятелски мач, игран в родината на "селесао". С успеха с 2:1 домакините се реабилитираха пред феновете си за загубата от България с 0:1 преди няколко дни.

В мача срещу сериозния противник звездата на Португалия Кристиано Роналдо се реваншира на феновете си със силна игра и попадение, след като в двубоя срещу България бе спрян от вратаря ни Владислав Стоянов.

Португалия откри в 20-ата минута, когато Нани беше изпуснат в наказателното поле и с диагонален удар превзе вратата на белгийците. До края на полувремето "селесао" поведе с 2:0, след като в 40-ата минута Роналдо се разписа с глава от 2-3 метра.

Белгия успя да се върне в мача след почивката, след като в 62-ата минута Ромелу Лукаку връхлетя топката с глава след остро центриране от страна на брат му Джордан. За повече попадения обаче Белгия не намери сили.