ПАОК и Кирил Десподов загубиха дербито на Солун, българинът бе титуляр, но не игра цял мач (ВИДЕО)

Снимка: PAOK FC Official Facebook Page

10786 0

Арис победи с 2:1 отбора на ПАОК в дербито на Солун в двубой от 17-ия кръг на гръцката Суперлига. Кирил Десподов бе на терена до 68', когато резултатът бе 2:0. На негово място влезе Андрия Живкович, който доскоро бе с контузия.

След срещата ПАОК вече не е на първо място, като е втори с 38 точки - 2 по-малко от лидера Панатинайкос. Арис е пети с 27 пункта.

Всички попадения паднаха през второто полувреме. Нападателят на Арис Шапи-Магомед Сюлейманов откри резултата след асистенция на Кике Саверио в 46'. 13 минути по-късно именно той вкара второ попадение за домакините, с което затрудни още повече ПАОК.

Последва тройна смяна в състава на гостите, включително и за Десподов, като това даде някакъв резултат. В 75' Абдул-Рахман Баба намали до 2:1, но до повече попадения не се стигна.

В следващия мач Арис е гост на АЕК на 10-ти януари за Купата, а Десподов и компания са гости на Волос. В първенството излизат съответно срещу Панетоликос и ПАС Янина.