От Виго спалиша Юнайтед: Веднъж паднахме с 0:1, но стигнахме до полуфинал

Снимка: Getty Images/Gulliver

569 0

Селта Виго може и да загуби от Манчестър Юнайтед в Испания, но със сигурност все още не е отпаднал. Това беше мнението на старши-треньора на тима Едуардо Берицо след поражението с 0:1 на "Балаидос", което дава огромен шанс на "червените дяволи" за класиране на финал.

Наставникът обаче припомни на английския тим, че галисийците допуснаха поражение със същия резултат и от Шахтьор Донецк, но в крайна сметка съумяха да се класират напред.

"През първото полувреме някои загубени топки можеше да ни струват скъпо. През втората част играта се изравни, стана доста оспорван мач. Не сме отчаяни.

Резултатът е същия като срещу Шахтьор в 1/16-финалите. Тогава загубихме с 0:1 у дома, но в реванша взехме победата с 2:0 и ето ни тук. Не смятам, че днешния резултат дава отговор кой ще е на финала. Отиваме в Англия за победа. Трябва да продължим напред", коментира Едуардо Берицо.