Неймар и Бразилия разгромиха Меси и Аржентина

Снимка: Guliver/Getty Images

2926 0

Бразилия постигна категорична победа над Аржентина с 3:0 в двубой от квалификациите за Мондиал 2018 в зона КОНМЕБОЛ.

Филипе Коутиньо откри резултата с чудесен изстрел извън наказателното поле в 25-ата минута, а Неймар увеличи преднината на петкратните световни шампиони в края на първото полувреме. Това бе 50-и гол за Бразилия на Неймар.

Крайното 3:0 фиксира Паулиньо в 59-ата минута. Двубоят се игра в Бело Оризонте, където Селесао загуби катастрофално с 1:7 от Германия на Мондиал 2014.

Бразилия е на върха в класирането с 24 точки, Уругвай е втори с една по-малко, а Аржентина е на шесто място с 16 т.