Най-интересните равносметки от нощта в Шампионска лига

1033 0

* В последните 8 случая, след като е загубил първи мач от плейофите на Шампионска лига, Реал е отпадал от битката.

* За втори път през този сезон Фернандиньо се отчита с гол и асистенция в един мач в Шампионска лига (първият път това се случи срещу Севиля през ноември, 3:1)

* Девет от 11 отбора, завършили първия си плейофен мач в Шампионска лига в гостуване при резултата 2:2, са продължили напред.

* Головата серия на Златан Ибрахимович в Шампионска лига достигна 5 попадения, което е повторение на личния му рекорд.

*Кевин де Брюин взе участие в шест от последните седем гола на Манчестър Сити във всички турнири (4 гола, 2 асистенции).

* В последните 4 случая, когато Реал е допуснал два гола през първото полувреме в мач от Шампионска лига, той е играл срещу германски отбори.

* Джо Харт е единственият вратар, спасил през настоящия сезон в Шампионска лига 2 дузпи.

* Рикардо Родригес стана първият играч, вкарал на Кейлор Навас в Шампионска лига - костариканският страж не бе пропускал попадение в турнира цели 738 минути.

* В мача срещу Волфсбург Данило не е бил полезен изобщо на отбраната на Реал - на сметката си той няма нито едно спечелено единоборство, нито един блокиран удар.

* В последните 3 срещи на английски клубове с френски в плейофите, напред са продължавали представителите на Лига 1.

* От последните си 38 домакинства в евротурнирите ПСЖ са загубили само един (От Барселона през миналия сезон с 1:3).

По данни на Squawka и Opta, през football.ua.