Меси вкара юбилеен гол при успех на Аржентина

946 0

Звездата на Аржентина Лионел Меси отбеляза юбилеен 50-и гол с националната фланелка при успеха с 2:0 над Боливия. Нападателят на Барселона вкара второто попадение в квалификационната среща за Мондиал 2018.

На стадион "Марио Кемпес" превъзходството на "гаучосите" бе видимо и след греда на Евер Банега, Аржентина се разписа в 19-ата минута. Тогава Меси подаде на Игуаин, който прехвърли вратаря. Бранител на Боливия изби от голлинията, но Игуаин побутна топката към Габриел Меркадо, който отблизо откри резултата.

Боливия успя да стигне до вратата на класния си съперник едва в 27-ата минута на мача, но не успя да ги застраши сериозно. Малко след това падна вторият гол в тяхната врата. Тогава Аржентина получи правото да изпълни дузпа, за която от Боливия протестираха.

Въпреки това Лео Меси застана на бялата точка и отбеляза юбилейното си попадение.

След почивката "гаучосите" наредиха няколко пропуска. Боливия застраши сериозно съперниковата вратат чак е 54-ата минута, когато Серхио Ромеро показа рефлекс.

Успехът качи Аржентина на третото място в групата с 11 точки. Първенец е Уругвай, а Боливия е девети със само 3 точки.