Марадона и отборът му се сринаха в продълженията и пропуснаха да спечелят първа треньорска титла за аржентинеца

Снимка: Guliver/GettyImages

1157 0

Мексиканският втородивизионен Дорадос, оглавяван от легендата Диего Марадона, загуби втория финален плейоф срещу Атлетико Сан Луис с 0:1 след продължения и се прости с шансовете си за трофей и промоция в по-горното ниво.

Първата среща между двата тима, на която Дорадос бе домакин, завърши 1:1 и след 0:0 в Сан Луис Потоси се стигна до две продължение от по 15 минути. Две минути преди края на първото продължение защитникът Унаи Билбао отбеляза, за да донесе победата на домакините.

"Почти умрях", каза Марадона след злополучната среща. "Тъжен съм заради момчетата", допълни аржентинската легенда. Все още не е ясно има ли бъдеще Марадона начело на тима. Миналият месец легендата разкри, че планира да напусне след края на сезона заради съдиите, които, по негови думи, са срещу него.

Междувременно Диего Марадона заяви за националния отбор на Аржентина и техните мачове, че "не гледа филми на ужасите" (подробности четете тук).