Мачът на Лудогорец стана уникален в Европа: Всички фаворити в Лигата на конференциите се издъниха (ВИДЕО)

4350 0

Изиграха се първите мачове от 1/16-финалната фаза в Лигата на конференциите. Както е известно, в нея биват противопоставени отборите, завършили на второ място в груповата фаза срещу третите от групите в Лига Европа.

България имаше и своя представител в лицето на Лудогорец. "Орлите" гостуваха на Сервет и заврършиха при равенство без попадения - 0:0. Резултатът определено е добър за тях, като домакините имаха доста повече шансове за гол, но не взеха преимущество преди реванша в Разград.

Любопитното е, че това остана и единственият от общо осемте двубоя, в който не падна и гол. В останалите 8 бяха отбелязани общо 21 попадения - средно по точно 3 на мач.

А два от големите фаворити за трофея не успяха да спечелят мачовете си. Айнтрахт Франкфурт приключи при рвен резултат 2:2 като гост на Роял Юнион, въпреки че поведе с 2:0. Германският тим дори остана с човек повече в 78-ата минута при 2:2, но не успя отново да вземе аванс.

Аякс пък приключи при същия резултат у дома срещу Бодьо/Глимт. Нидерландският гранд обаче тррябва да бъде доволен от резултата, предвид факта, че и двата му гола паднаха в добавеното време след драматичен край. Съперников футболист бе изгонен с директен червен картон в 90-ата минута, Ван ден Бумен намали пасива от дузпа малко след това, а Бергхус изравни в седмата минута от добавеното време.

Щурм Грац - Слован Братислава 4:1

1:0 Бийрит 4'; 1:1 Родригес 8'; 2:1 Станкович 27'; 3:1 Китеишвили 64'; 4:1 Kamara 90+1'

Късни мачове от 22:00 часа

Аякс - Бодьо/Глимт 2:2

0:1 Грьонбек 17';

0:2 Грьонбек 64';

2:2 Ван де Бомен 90+1';

2:2 Бергуис 90+7';

Бетис - Динамо Загреб 0:1

Макаби Хайфа - Гент 1:0