Лионел Меси и Луис Суарес класираха Интер Маями на 1/4-финал, Лео се контузи (ВИДЕО)

2242 0

Отборът на Интер Маями се класира за 1/4-финалите в турнира за Шампионската купа на КОНКАКАФ, след като победи Нешвил с 3:1 в реванша на "Chase Stadium" (първата среща бе завършила 2:2).

Лионел Меси, Луис Суарес, Серхио Бускетс и Жорди Алба бяха титуляри в състава на Тата Мартино...

Меси и Суарес вкараха по 1 гол

Още в осмата минута Меси изведе Суарес сам срещу вратаря и уругваецът не сбърка за 1:0. В 23-тата 36-годишният аржентинец покачи на 2:0 с удар с левия крак от 13-14 метра, който влетя в долния ляв ъгъл.

В края на първото полувреме гостите можеха да намалят изоставането си, но шутът на Ловиц от воле се отби от горната греда.

В 50-ата Мартино извади Меси от терена (заради проблем в дясното бедро) и пусна на негово място Робърт Тейлър.

Лионел Меси

В 63-тата Суарес сложи топката на главата на Тейлър и той направи преднината на Интер класическа - 3:0.

Десет минути преди края гол на Хани Муктар за 1:3 бе отменен с ВАР заради засада. Дълбоко в добавеното време Нешвил все пак вкара почетно попадение, което бе дело на Сам Стъридж.

*На 1/4-финалите в турнира Интер Маями ще се изправи срещу победителя от двойката Монтерей - Синсинати. Сега за тима предстои гостуване на ДС Юнайтед от 5-ия кръг на Мейджър Лийг Сокър - 16-и март (20:00 ч. българско време).

Пълен репортаж от Интер Маями 3:1 Нешвил