Лионел Меси и Луис Суарес асистират - Интер Маями потегли успешно в Мейджър Лийг Сокър (ВИДЕО)

1217 0

Отборът на Интер Маями стартира успешно официалната 2024-та година, побеждавайки Реал Солт Лейк с 2:0 като домакин в мач от първия кръг на новия сезон в американската Мейджър Лийг Сокър!

Меси и Суарес асистират

Лионел Меси, Луис Суарес, Серхио Бускетс и Жорди Алба бяха титуляри в състава на Тата Мартино.

В 17-ата минута Меси шутира директно от пряк свободен удар от над 30 метра, насочвайки топката към горния ляв ъгъл, но защитник я изчисти пред голлинията.

ОЩЕ: Как Лео Меси "изяжда" опонентите си? Луис Суарес разказа подробно!

В 39-ата 8-кратният носител на "Златна топка" пусна извеждащо подаване към Робърт Тейлър, който шутира слабо по диагонал, но вратарят на гостите не се намеси добре и позволи на кълбото да мине под плонжа му, а след това и да опъне мрежата за 1:0.

Лионел Меси и Робърт Тейлър

Седем минути преди края на редовното време Меси тръгна от центъра с топка в крака, стигна почти до наказателното поле, пусна пас към Суарес, а той с едно докосване комбинира с Диего Гомес, който от близко разстояние се разписа за крайното 2:0.

ОЩЕ: Apple изненада феновете на Меси с музиката, която слуша в ежедневието си!

*Следващият мач за Интер Маями е на 26-и февруари (3:30 ч. българско време) - гостуване на Лос Анджелис Галакси!

Пълен репортаж от Интер Маями 2:0 Реал Солт Лейк