Линекер "погреба" прословутата си фраза "Накрая винаги печели Германия"

1499 0

Бившият английски национал Гари Линекер коментира победата на "трите лъва" над Германия на Европейското първенство по футбол. Англия надви Бундестима с 2:0 в осминафиналите на турнира и ще играе четвъртфинал срещу Украйна.

"Мисля, че е време да пратим фразата "Германците винаги печелят" в почивка. Почивай в мир", написа бившият нападател в Туитър.

След отпадането на Англия от Световното първенство през 1990 година Линекер заяви следното: "Футболът е проста игра: 22 души гонят 90 минути топката, а накрая Германия печели". Тази фраза стана прословута във футболните среди и бе няколко пъти преправяна от самия англичанин.