Левски громи, Станимир Стоилов "копира": Гьозтепе избухна за бой като гост

6688 0

Станимир Стоилов се върна на победния път във второто ниво на футбола в Турция след равенството в миналия кръг. Неговият Гьозтепе разби като гост Аданаспор с класическото 3:0. Срещата завърши минути след мача на бившия му тим Левски, който пък разгроми с 4:0 Арда.

Станимир Стоилов с нова победа начело на Гьозтепе

Любопитното е, че и "сините" от София, и Гьозтепе водеха с убедителното 3:0 още на почивката. За турския тим това бе факт след попадения в рамките на четвърт час - Денис (17-а минута), Месауди (21-ва минута) и Кайан (32-ра минута).

С победата Гьозтепе събра 49 точки и доближи лидера Еюпспор на шест, но първият в подреждането е и с мач по-малко. Коджаелиспор остава трети на шест точки от Гьозтепе, но също е с един двубой по-малко. Аданаспор пък е 14-и с едва 23 точки.

Още: Станимир Стоилов и Николай Костов с коренно различно мнение по важен въпрос за Левски?

Това бе седми пореден двубой за Станимир Стоилов и компания в първенството, в който не губят. В тях отборът записа пет победи и три равенства. Следващото изпитание за Гьозтепе е домакинство срещу Болуспор в шампионата (3 март).

Станимир Стоилов за Иво Ивков: Нямаше как да не подкрепя човек, който виждам как се бори за Левски

Станимир Стоилов разкри футболист №1, с когото е работил - няма нищо общо с Левски