ЛА Галакси е детрониран, МЛС ще има нов шампион

Снимка: Gulliver/ Getty Images

1398 0

Американската Мейджър сокър лига ще има нов шампион. Тимът на ЛА Галакси, който защитава трофея си от миналия сезон, отпадна още в първия кръг на плейофите. Това стана след загуба 2:3 при гостуването на Сиатъл Саундърс.

Още в петата минута на мача резултатът беше открит в полза на домакините, като точен бе Клинт Демпси. Веднага след това обаче ЛА Галакси отново въстанови равенството след попадение на Себастиан Леджет.

Нелсън Валдес отново изведе Сиатъл Напред в 12-тата минута. Гостите за втори път изравниха, този път десет минути по-късно. Автор на гола бе Гяси Зардес.

Ерик Фриберг оформи крайният резултат в 73-тата минута

В другияя двубой, изигран тази нощ, ДС Юнайтед победи Ню Инглънд Революшън с 2:1.