Кристиано Роналдо пренаписа футболната история по най-драматичния начин (ВИДЕО)

10507 0

Мегазвездата на световния футбол Кристиано Роналдо се превърна в най-резултатния играч с екипа на национален отбор, излизайки еднолично начело на тази класация. До този момент португалецът бе отбелязал 109 гола, колкото и иранецът Али Даеи, но с двете си попадения в края на мача срещу Ирландия той вече има 111!

"Мореплавателите" посрещнаха Ирландия у дома си в мач от Група А на световните квалификации. До 89-ата минута тимът на Фернардо Сантош губеше в резултата с 0:1, но две късни попадения на Кристиано с глава донесоха трите точки на Португалия.

С тях отборът се изкачи на първо място в групата си и вече има актив от 10 точки след 4 изиграни срещи. Любопитно е да се отбележи, че 15 минути след началото на двубоя, Роналдо пропусна дузпа, но в края успя да се реваншира на съотборниците си и цяла Португалия с два прекрасни гола с глава в наказателното поле на гостите.