Кристиано Роналдо ознаменува рекорда си с 2 гола за разгром при дебюта на Мартинес начело на Португалия (ВИДЕО)

5738 0

Португалия разби с лекота Лихтенщайн с 4:0 на старта на квалификациите за Евро 2024 в Група J. Домакините доминираха тотално на стадион „Жозе Алваладе“, а новият селекционер на „мореплавателите“ Роберто Мартинес дебютира начело на тима с разгромен успех.

Двубоят бе исторически за Кристиано Роналдо, който подобри рекорда за най-много мачове за национален отбор. В своя мач №197 за Португалия той изригна с 2 гола.

Жоао Кансело и Бернардо Силва реализираха другите две попадения. Защитникът откри резултата с хубав удар още в 8-ата минута. До почивката гостите удържаха натиска и не допуснаха повече голове в мрежата си.

Малко след антракта Бернардо Силва удвои. Звездата на Манчестър Сити засече точно остро подаване в 47-ата минута.

След това дойдоха минутите с избухването на 38-годишния Роналдо. Новата звезда на Ал Насър първо вкара от дузпа в 51-ата минута, а в 63-ата минута заши страхотен гол от фал, изпълнен от над 20 метра.