Край на рекордната серия на Селтик

Снимка: Gulliver/ Getty Images

1399 0

Рекордната серия на Селтик от 69 мача без загуба в шотландската Премиършип приключи. Това стана факт, след като шампионите бяха разбити с 0:4 при визитата си на Хартс на стадион "Тайнкасъл".

Хари Кокран (26‘) и Кайл Лафърти (35‘) дадоха солиден аванс от два гола за домакините на почивката, а през второто полувреме на два пъти се разписа Мануел Милинкович (48‘, 76‘ д.) за категоричния успех на „сърцата“.

Така „детелините“ загубиха за първи път в шампионата от май 2016 година. Въпреки поражението обаче тимът на Брендън Роджърс остава на върха в класирането с актив от 41 точки, с две повече от втория Абърдийн. Хартс е на петата позиция с 27.