Крах за Лионел Меси и Интер Маями, Жорди Алба бе изгонен в реванша срещу Монтерей (ВИДЕО)

1960 0

Мексиканският Монтерей сложи край на амбициите на американския Интер Маями в турнира за Шампионската купа на КОНКАКАФ.

Тимът на Тата Мартино бе загубил първия 1/4-финален сблъсък на свой терен с 1:2, а сега допусна поражение и в реванша, този път с 1:3.

Монтерей - Интер Маями

Лионел Меси не бе взел участие в първата среща, но започна втората като титуляр, заедно с Луис Суарес, Жорди Алба и Серхио Бускетс. Интер владееше повече топката, но Монтерей създаде много повече и много по-чисти ситуации.

Развой на реванша

В 31-вата минута вратарят Дрейк Календър допусна ужасяваща грешка и буквално подари първия гол на мексиканците, който бе дело на Брандън Васкес. В края на първото полувреме Суарес изравни, но попадението му бе отменено правилно заради засада.

След близо час игра Херман Бертераме покачи на 2:0 с прекрасен шут от 20-на метра, който не остави никакви шансове на Календър. В 64-тата минута преднината на домакините стана класическа след гол с глава на Хесус Гаярдо.

Алба не довърши мача

В 74-тата Жорди Алба се спречка със съперник, хвана го за гушата и получи жълт картон. Четири по-късно крайният бранител настъпи Гаярдо, а главният съдия му показа втори жълт и съответно - червен картон!

Почетното попадение за гостите падна в 85-ата минута - Лео Меси центрира от пряк свободен удар, а Диего Гомес засече топката с глава за крайното 1:3.

Така Монтерей продължава напред към 1/2-финалите, където го очаква Кълъмбъс Крю. Другият 1/2-финал в турнира е Пачука - Клуб Америка.