Колумбия се пребори за бронза на Копа Америка

1536 0

Отборът на Колумбия победи САЩ с 1:0 и стана притежател на бронзовите медали на Копа Америка. Колумбийците стигнаха до минималния успех срещу домакините на турнира с попадение на Карлос Бака.

Нападателят на Милан се разписа в 31-ата минута на двубоя, който се игра на стадион "Юнивърсити ъф Финикс Стейдиъм" в Глендейл, Аризона. Янките положиха много усилия, за да зарадват своите привърженици, но техни удари през вторите 45 минути на два пъти срещнаха гредите.

В последните секунди на мача Майкъл Ороско бе фаулиран от бранителя на колумбийците Сантяго Ариас и след като стана, американецът шамароса съперника си през лицето пред очите на съдията. И двамата бяха изгонени и отборите доиграха срещата с по десет човека.

Колумбия за четвърти път си тръгва с бронзовите медали. По-рано тимът е правил това през 1987, 1993 и 1995. САЩ нямат спечелени медали в надпреварата.