Килиан Мбапе пропусна решаващата дузпа срещу Швейцария, Франция е аут от Евро 2020 (ВИДЕО)

2794 0

Прекрасната понеделнишка вечер завърши в кошмар за Килиан Мбапе. Френската футболна звезда се оказа големият грешник за „петлите”, които допуснаха отпадане от Швейцария след шеметен мач в Букурещ.

На „Арена Национала” мачът влезе в продължения след прекрасен обрат от 0:1 до 3:1 за Франция, но в последните минути световният шампион допусна изравняване до 3:3, като хората на Владимир Петкович пратиха мача в продължения.

В тях преобладаваше битката между двата отбора и аржентинският рефер трябваше да изчака да минат 30-те минути и да дойде време за дузпите.

Двата отбора бяха безупречни, като и петимата швейцарци бяха точни, а четирима от французите се разписаха. Петият бе Килиан Мбапе, който шутира остро в десния ъгъл на Ян Зомер, ала стражът на Борусия Мьонхенгладбах с дясната си ръка парира удара на звездата на ПСЖ.

По този начин Швейцария продължава напред на Евро 2020, като на четвъртфинала „кръстоносците” ще спорят с Испания.