Касияс спечели първото си голямо дерби в Португалия

Снимка: Gulliver/ Getty Images

1142 0

Порто победи Бенфика с минималното 1:0 в дербито на Португалия. Това бе първи подобен мач за вратаря на „драконите“ Икер Касияс с новия му тим.

През първото полувреме Порто оказа натиск на своя съперник, но пък Бенфика създаваше по-опасните положения. До гол обаче не се стигна в нито едната от двете врати.

Единственото попадение в срещата дойде няколко минути преди края на редовното време. Точен бе Андре Андре, който се разписа в 86-тата минута, след асистенция на Варела.

Порто продължава да е лидер във временното класиране с актив от 13 точки, докато Бенфика има 9 и е на втората позиция.