Камерун е новият крал на Африка след обрат над Египет

1354 0

Камерун е новият крал на Африка. Отборът спечели турнира за Купата на африканските нации за първи път от 2002 г. насам. „Неукротимите лъвове” постигнаха обрат срещу рекорьора по титли Египет на Ектор Купер във финала до 2:1 с голове през второто полувреме.

Египет поведе в 22-ата минута чрез Мохамед Елнени. Футболистът на Арсенал напредна необезпокояван отдясно в наказателното поле и отправи удар като асистенцията бе на Мохамед Салах.

В 34-ата минута Камерун стигна до най-опасното положение до този момент. Басогог стреля отблизо, но стражът на Египет Ел Хадари успя да я отклони и отрази головата възможност. Постепенно Камерун заигра по-силно и уверено и това даде резултат.

В 59-ата минута Бенжамин Муканджо от Лориен центрира, а Николас Н’Кулу засече топката и я прати в горния ъгъл.

2 минути преди края на срещата Камерун нанесе решаващ удар. Абубакар с фантастичен гол изведе Камерун напред в резултата. Той получи висока топка от Себастиен Сиани и прехвърли Ахмед Елмохамади, за да стигне до вратата на Египет.

Египет нямаше загубен финал в продължение на 55 години, серия, което бе прекъсната днес.