Как Алваро Одриосола спечели 5 трофея през сезона - по 1 на всеки 122 минути игра?

1372 0

Байерн Мюнхен осъществи впечатляващ требъл за сезона, след като спечели Бундеслигата, Купата на Германия и Шампионска лига. Един от състава на баварците обаче може да се похвали с цели... 5 трофея за сезон 2019/20.

Става въпрос за Алваро Одриосола, който бе под наем от Реал Мадрид. Той започна сезона с "кралския клуб" и записа 4 мача в испанската Ла Лига, заради което спечели и златен медал, когато футболистите на Зинедин Зидан станаха шампиони.

Освен това, бранителят бе в разширения състав на Реал Мадрид и за Суперкупата на Испания, когато "белия балет" триумфира в Саудитска Арабия през януари месец. Въпреки че тогава не записа и секунда игра, той отново взе медал.

След това той премина в Байерн Мюнхен под наем до края на сезона и спечели вече споменатия требъл. Така за едва 613 минути игра през кампанията, Одриосола може да се похвали с цели 5 трофея - средно по трофей на всеки 122 минути игра.

А кои двама играчи на Байерн Мюнхен отличи Ханзи Флик след финала в Шампионска лига?