Италия е на път да подобри световен рекорд, който също ѝ принадлежи

1107 0

Националният отбор на Италия е близо до още един рекорд във футбола. В последния си мач от груповата фаза на Европейското първенство по футбол "Скуадра адзура" победи Уелс с 1:0. Това беше 11-и пореден двубой, в който тимът на Роберто Манчини не допусна попадение във вратата си.

Във всички тези 11 мачове Италия записа победи. Сега на отбора му предстои да играе на осминафиналите срещу Австрия. Ако и в този мач "адзурите" запазят мрежата си суха, те ще доближат световния рекорд по този показател. Интересното е, че той също принадлежи на Италия.

Той бе записан в периода 1972-1974 г., когато титулярен страж на "Скуадрата" беше Дино Дзоф. Той запази вратата си неприкосновена за 1143 минути. Сухата серия на настоящия страж на Италия - Джанлуиджи Донарума, продължава 874 минути. А какъв 82-годишен рекорд изравни отборът и е на крачка от подобряването му вижте тук.