Испания се разправи с Грузия и спечели групата си, но даде свидна жертва (ВИДЕО)

2201 0

Испания победи Грузия в последния си двубой от квалификациите за Европейското първенство в Германия догодина. "Фурията" се наложи с 3:1, печелейки своята Група "А".

Робин Льо Норман откри резултата в 4-ата минута. 6 минути по-късно Хвича Кварацхелия изравни. В 55-ата минута Феран Торес отново изведе домакините напред. Крайното 3:1 оформи Лука Лочошвили, който си отбеляза автогол.

Така Испания завършва евроквалификациите като победителка в Група "А" с актив от 21 точки при записани 7 успеха и 1 загуба. Грузия от своя страна остава четвърта с 8 пункта на сметката си при 2 победи, 2 равенства и 4 поражения.

* Един от основните футболисти на "фурията" и Барселона - Гави, получи сериозна контузия в коляното и напусна срещата още през първото полувреме.

Как се разви двубоят?

Мачът започна ударно за домакините, които поведоха в резултата още в 4-ата минута. Те получиха шанс да изпълнят статично положение отляво. Феран Торес застана зад топката, центрирайки я в наказателното поле. На втора греда най-съобразителен беше Робин Льо Норман, който с глава отбеляза първия си гол за своята родина.

Грузия обаче мигновено се съвзе и отвърна едва 6 минути по-късно. Хвича Кварацхелия получи страхотен пас от Чакватадзе, озовавайки се очи в очи с Унай Симон. Той шутира по земя и възстанови паритета.

Лошите новини за "фурията" продължиха в 26-ата минута. Младата звезда на Барселона - Гави, напусна терена принудително със сълзи на очи. Полузащитникът получи травма в коляното, а на негово място влезе Ойан Сансет. (ВИДЕО)

В 30-тата минута Торес центрира успоредно на голлинията. Там бе Алваро Мората, който засече топката, но уцели Мамардашвили, пропускайки на почти опразнената врата.

7 минути след подновяването на играта отново Торес внесе смут в противниковите редици с подаване в наказателното поле. Коженото "кълбо" стигна до Родри, който стреля с глава, но стражът на гостите плонжира и отрази.

В 55-ата минута Испания отново излезе напред в резултата. Хосе Гайа центрира, а обичайният автор на подобни подавания - Феран, този път се сдоби с топката на границата на вратарското поле. С глава той направи резултата 2:1.

В 72-рата минута Испания поведе с комфортна преднина след 3-ти гол във вратата на Грузия. Влезлият като резерва Ламин Ямал центрира отляво. В опита си да изчисти топката Лочошвили я прати в собствената си врата.