Хърватия посини Косово от бой в квалификациите

1180 0

Отборът на Хърватия оглави временното класиране в група "I" на квалификациите за Мондиал 2018 в Русия. "Шахматистите" разгромиха болезнено Косово с 6:0.

На стадион "Лоро Боричи" хърватите диктуваха играта през целия мач, като с особен блясък се отличи Марио Манджукич, който записа хеттрик.

Нападателят откри резултата в 6-ата минута, след асистенция на Крамарич, като в 24-ата направи 2:0. Манджукич добави още един гол в 35-ата минута на срещата.

Косово не успя да се отърси от шока и инкасира още три попадения след почивката. Те бяха дело на Митрович (68'), Перишич (83') и Калинич (в добавеното време).