Хърватия ни отвори шанс за третото място

Снимка: Иван Йочев

1588 0

Отборът на Хърватия победи Норвегия с 5:1 в европейска квалификация между двата тима от група "H". По този начин шансовете на българския национален отбор за третото място остават живи при евентуална победа днес срещу Италия.

Марсело Брозович откри резултата в 30-ата минута, а в 54-ата Иван Перишич вкара втори гол.

В 66-ата минута трето попадание за хърватите отбеляза Ивица Олич.

В 69-ата минута Елионуси изпусна дузпа за Норвегия, уцелвайки гредата.

За нарушението в наказателното поле Ведран Чорлука от състава на домакините получи жълт картон, а в 75-ата той получи втори такъв и бе изгонен.

В 81-ата минута Александер Тетей намали пасива на Норвегия, вкарвайки за 3:1.

Три минути преди края влезлият като резерва Гордън Шилфденфелд отбеляза четвърти гол за хърватите, а в продължението Даниел Пранич оформи крайното 5:1.

Хърватия излиза на върха в групата с 15 точки, на 3 от Италия, която е с мач по-малко.

Норвегия остава на третото място с 9 точки.

В мача на аутсайдерите в нашата група Азербайджан победи Малта с 2:0. Головете реализираха Хусейнов (4') и Назаров (90+2').