Хосе Кордоба от Левски игра 79 минути за Панама, но Мексико постигна класическа победа (ВИДЕО)

1447 0

Националният отбор на Панама записа класическа загуба срещу този на Мексико - 0:3, в 1/2-финалите на турнира Лига на нациите в зона КОНКАКАФ!

Кордоба с почти цял мач, но...

Централният защитник на Левски - Хосе Кордоба, бе титуляр в състава на Томас Кристиансен и остана на терена до 79-ата минута, когато бе заменен от нападателя Сесар Янис.

Панамците създадоха повече голови положения, но мексиканците бяха по-клинични - в края на първото полувреме те дръпнаха с 2:0 с попадения на Едсон Алварес (Уест Хям) с глава и Хулиан Киньонес, който финтира Кордоба, за да прати топката във вратата.

Панама - Мексико

В 67-ата минута Орбелин Пинеда окончателно уби интригата в полуфинала, прехвърляйки вратаря за крайното 3:0. В заключителните секунди почетен гол на Сесилио Уотърман пък бе отменен с ВАР заради засада.

Така Панама ще спори с Ямайка за третото място (25-и март, 00:00 ч. българско време) в надпреварата.

Големият финал ще бъде САЩ - Мексико, след като американците осъществиха обрат от 0:1 до 3:1 срещу ямайците (след продължения).

Репортаж от Панама 0:3 Мексико