Холандия приземи "Трите лъва" на "Уембли"

827 0

Холандия показа зъби и успя да победи набралия самочувствие тим на Англия в приятелска среща, играна на "Уембли". "Лалетата" се наложиха с 2:1.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на легендарния Йохан Кройф, като футболистите на двата отбора изиграха мача с черни ленти. В 14-ата минута на срещата феновете станаха на крака и аплодираха "Летящия холандец".

Англия откри резултата чрез Джейми Варди в 20-ата минута, след страхотна многоходова атака и пас на Кайл Уолкър. Попадението бе юбилейно - под номер 100 за "Трите лъва" под ръководството на Рой Ходжсън.

Малко след почивката Холандия получи шанс да изравни, след като Дани Роуз игра с ръка в наказателното поле и гостите получиха дузпа. Тя бе превърната в гол от Винсен Янсен в 50-ата минута.

В 63-ата минута Англия можеше отново да поведе, но холандският страж спаси удара на Тио Уолкът.

Холандия стигна до пълен обрат в 76-ата минута, когато резервата Нарсинг се възползва от пас на Янсен и реализира за 2:1. В ситуацията останаха съмнения за нарушение на Янсен срещу Фил Ягиелка, но попадението бе зачетено.