Халф на Лудогорец засенчи Левандовски и си уреди рандеву със звезди от Висшата лига (ВИДЕО)

Снимка: ludogorets.com

4919 0

Полша не срещна никакви проблеми и стигна до финала в плейофен поток "А" на евроквалификациите след разгромна победа над Естония. "Дружината" разби прибалтийците с 5:1, а мачът се оказа специален за Якуб Пьотровски.

Халфът на Лудогорец засенчи мегазвездата на поляците Роберт Левандовски, след като вкара гол и даде асистенция. В 22-та минута той пусна извеждащ пас към Пжемислав Франковски, защитник на Естония се засуети и позволи на полският играч да отнеме топката и да открие резултата.

Втори гол на Пьотровски за "дружина полска"

Последва червен картон за гостите, който предреши развоя на сблъсъка. В 50-та минута Желински покачи на 2:0, а двайсет по-късно дойде и звездният миг на Пьотровски. Той получи топката на няколко метра пред наказателното и с топовен шут направи резултата класически. Toва бе второ попадение за халфа с националната фланелка, след като миналия ноември вкара на Чехия.

Пьотровски вкара гол и даде асистенция срещу Естония

Още: Капитан на Лудогорец и надежда на Полша: Якуб Петрьовски, който се учи и вдъхновява от Джуд Белингам

Малко след това Карол Метц си вкара автогол, а Себастиен Шимански вкара пето попадение за Полша. Мартин Веткал пък се отчете с почетен гол за Естония.

Полша ще спори с Уелс за място на Европейското първенство в Германия. "Драконите" разбиха Финландия с 4:1 в другия мач и ще приемат Левандовски и компания на "Милениъм Стейдиъм" във вторник вечер (26.03.). С две асистенции за Уелс се отчете Хари Уилсън, а излекувалият се наскоро от онкологично заболяване Дейвид Бруукс също блесна с гол и асистенция.

Още: Няма нищо случайно - Роберт Левандовски назова причината за подобряването на Барселона

Турският гранд Галатасарай следи "под лупа" основен футболист на Лудогорец?