Франция тресна Холандия, спряха мача в памет на Кройф

1052 0

Националният тим на Франция победи Холандия в контролата между двата тима. Двубоят в петък завърши 3:2 в полза на гостите.

След първото полувреме „петлите” водеха с два гола благодарение на Антоан Гризман и Оливие Жиру, но усилията на Люк де Йонг и Ибрахим Афелай доведоха до равенство 2:2. Победата на французите донесе Блез Матюиди в 87-та минута.

Срещата започна с минута мълчание в памет на жертвите от Брюксел, а в 14-та минута играта беше преустановена в памет на петкратния носител на Златната топка Йохан Кройф, който почина след борба с рака.

В друг контролен мач Ирландия победи Швейцария в Дъблин с 1:0 след гол на Киърън Кларк.