Франция победи Казахстан с 2:0, Килиан Мбапе изпусна дузпа

927 0

След като преди дни Франция започна с равенство световните квалификации, днес отборът, воден от Дидие Дешан, спечели трите точки като гост на Казахстан. Осман Дембеле и автогол на Сергий Малий оформиха крайния резултат от 0:2 още преди почивката.

След многото критики към звездата "петлите" Килиан Мбапе за представянето му в мача срещу Украйна, днес той беше оставен резерва. В 19-ата минута на мача Дембеле получи хубаво подаване от Марсиал и с премерен шут към долния ляв ъгъл на вратата откри резултата за Франция. В 44-ата минута Сергий Малий отигра лошо с глава центриране от ъглов удар и си отбеляза автогол.

В 59-ата минута на мача Килиан Мбапе се появи в игра и 16 минути по-късно изпусна дузпа, след като Александър Мокин плонжира и спаси удара му от бялата точка. Гол на Антоан Гризман пък бе отменен заради засада.

В следващия си мач в сряда Франция гостува на Боста и Херцеговина, а Казахстан ще пътува до Украйна.