ФИФА изхвърли шефа на Бразилската футболна федерация


ФИФА изхвърли шефа на Бразилската футболна федерация
Снимка: Getty Images/Guliver

895 0

Президентът на Бразилската футболна федерация Марко Поло Дел Неро получи забрана да посещава всякакви футболни събития в следващите 90 дни от ФИФА. Наказанието е част от разследване за корупция на Етичната комисия на световната футболна централа.

Срещу 76-годишния Дел Неро бе повдигнато обвинение за корупционни практики през 2015-та години в САЩ, а той често е призоваван да подаде оставка от легенди на бразилския футбол като Пеле и Зико.

От ФИФА уточниха, че наказанието важи както за местни, така и за всички международни футболни събития, и може да бъде удължено с още 45 дни по преценка на Етичната комисия, докато тя продължава с разследването си. Дел Неро от своя страна отрича обвиненията и преди две години заяви пред Бразилския сенат, че е "несправедливо оневинен".

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от ЦСКА

Локило от ЦСКА учи английски от Роналдо, играе с Бентеке и Заха, дебютира с горчиво 0:8

Сезонът в Първа лига вече започва да напредва, затова е време да Ви разкажем повече за новите надежди на големите...

Най-четени новини

виж всички