Експериментална Хърватия едва не спъна звездна Аржентина

1504 0

Интересен сблъсък помежду си спретнаха отборите на Хърватия, която е съперник на България в група "Н" в квалификациите за Евро 2016, и световният вицешампион Аржентина. В контролата, играна на "Болейн Граунд" в Лондон, Нико Ковач излезе с експериментален състав, без звездите си, срещу най-доброто, с което разполага Херардо Мартино. И едва не стигна до престижно равенство, но с гол от дузпа "гаучосите" все пак взеха двубоя с 2:1.

Хърватия поведе в резултата в 11-ата минута, като точен бе Анас Шарбини, който от границата на наказателното поле прехвърли технично Ромеро за 1:0. Аржентина отвърна едва през второто полувреме - в 49-ата минута Серхио Агуеро изравни.

В 57-ата минута южноамериканците стигнаха до обрата, след като Калинич извърши нарушение срещу Агуеро и реферът свири дузпа. Лео Меси я превърна в гол, който се оказа победен. До края на мача Аржентина можеше да подпечата победата си с поне едно ново попадение, но Меси и Тевес пропуснаха.

На 16 ноември, когато България приема Малта в София, Хърватия излиза в сблъсък срещу лидера в нашата група Италия.