Ефектът Кирил Десподов: ПАОК стана шампион с бой над градския съперник в последния кръг! (ВИДЕО)

2274 0

ПАОК по възможно най-драматичния начин триумфира за четвърти път в гръцкия футбол! Днес Двуглавия орел спечели визитата си на Арис Солун от последния кръг с 2:1.

Така “черно-белите” еднолично събраха най-голям брой точки (80), макар че победителите доиграваха срещата през последните 10 редовни минути с човек по-малко. Причината беше вторият жълт картон на Михайлидис.

Възпитаниците на Луческу бяха поставени под огромно напрежение, след като през голяма част от времето прекият съперник АЕК водеше у дома на аутсайдера Ламия.

ПАОК беше задължен да победи, ако АЕК го стори също, защото столичаните имат по-добри показатели в преките срещи между двата тима. Ставаше въпрос за един гол повече по време на разменените победи по-рано през сезона.

ПАОК с ключов успех

В герои за шампионите се превърнаха Томас (30’) и Тайсон (62’). Междувременно Морон бе нагнетил ситуацията с изравнителния си гол само 120 секунди след началото на второто полувреме.

Кирил Десподов се появи на терена за последния половин час. Българинът се превърна в голмайстор на ПАОК в местния шампионат с 11 гола и 8 асистенции. Така Двуглавия орел спасява сезона и ще участва в Шампионска лига, след като по-рано се прости с шансовете за Купата на Гърция и в Лига на конференциите.

Още: ПАОК и Десподов докосват титлата в Гърция

Още: ПАОК удари Олимпиакос и с късмет може да стане шампион (ВИДЕО)

Кирил Десподов под въпрос дали ще играе за ПАОК срещу Олимпиакос

След месец на тежки резултати: ПАОК би в АЕК в дерби с два обрата и се надява на чудо (ВИДЕО)

Кирил Десподов остава без титла с ПАОК: Цял мач бе титуляр при пълна излагация