Дългото чакане за победа приключи с резултатен успех за Лийдс (ВИДЕО)

1614 0

Лийдс се върна на победния път във втория ешелон на английския футбол. Възпитаниците на Даниел Фарке се наложиха с 4:3 при визитата си на Мидълсбро.

Йоркширците не бяха побеждавали от първи април, след което бяха натрупани загуби от Ковънтри (1:2) и Блекбърн (0:1), както и реми със Съндърланд (0:0).

Днес в герои за победителите се превърнаха Самървил (14', 61'), Бамфорд (18') и Нонто (39'). Те трябваше да изковат обрата, след като Джоунс откри след седем минути игра, а Лате Лат вкара в 30-ата и 87-ата минута.

Българското участие в двубоя бе пълно, след като Илия Груев започна като титуляр и не бе заменен при четирите смени на Фарке. По-рано през сезона Лийдс победи с 3:2 и дори отново се наложи да обръща развоя, след като Лате Лат реализира два гола.

Груев отново бе на терена от самото начало

За последно през декември и февруари Лийдс реализираше победи, след като е вкарал по четири гола. Така се запазва тенденцията йоркширци да бъдат толкова резултатни през два месеца.

Възпитаниците на Фарке поне временно ще бъдат втори с 90 точки. Лидер е Лестър с пункт повече, а Ипсуич изостава с точка, но и двата тима са изиграли двубой по-малко.

Още: Илия Груев разкри идола си и с кого би искал да играе, негов съотборник го е постигнал

Лийдс загуби шокиращо от Блекбърн Роувърс, след като се лиши от Илия Груев (ВИДЕО)

Белингам и Съндърланд също спънаха Лийдс - Висшата лига е много сложна задача (ВИДЕО)