Драма в Аржентина, Тевес прати в екстаз Бока Хуниорс, измъквайки титлата от Ривър Плейт

Снимка: Getty Images/Gulliver

1301 0

Бока Хуниорс в новият шампоион на Аржентина. "Генуезците" измъкнаха титлата от ръцете на големия си съперник Ривър Плейт в последните минути на сезон 2019/2020 година. Така Бока изпревари "милионерите" и триумфира с 48 точки, докато "червено-белите" завършиха сезона с 47 точки.

Капитанът Карлос Тевес донесе победата с 1:0 над водения от Диего Армандо Марадона - Химнасия Ла Плата в мача от 23-ия последен кръг на местната Суперлига. Карлитос беше точен със силен удар в 72-ата минута, пращайки в екстаз феновете на Бока. С тази победа стигнаха до своята 34-а титла в историята си, като последно я спечелиха през 2018 година.

През това време лидерът до този момент в шампионата Ривър, стигна само до 1:1 в гостуването на Атлетико Тукуман. Хавиер Толедо даде аванс на домакините в 19-ата минута, а Матиас Суарес изравни в 35-ата минута и този резултат не се промени до последния съдийски сигнал. По този начин Ривър пропуска уникален шанс да спечелят първата си титла в Аржентина от 2014 година. Наставникът Марсело Гаярдо все още не може да спечели шампионската титла с клуба.