Дербито на Аржентина завърши без победител

Снимка: cariverplate.com.ar.

1645 0

Отборите на Ривър Плейт и Бока Хуниорс завършиха 1:1 в голямото дерби от 10-ия кръг на аржентинското първенство.

Суперкласико се игра под проливен дъжд, който наводни терена на стадиона в Буенос Айрес. Гостите от Бока поведоха в резултата чрез Лисандро Малаган в 22-ата минута. 12 минути преди края на срещата Ривър Плейт изравни след гол на Перман Пецела.

През първото полувреме гостите останаха с човек по-малко след изгонването на Фернандо Гаго заради игра с ръка, а Родриго Мора пропусна отсъдената дузпа.

Във временното класиране Ривър Плейт е лидер с 22 точки, докато Бока Хуниорс е девети с 14.