Дания освести Германия преди старта на Европейското първенство по футбол

1647 0

Световният шампион от 2014 година Германия не успя да победи Дания в приятелска среща, завършила при резултат 1:1. Двубоят беше генерална репетиция за Бундестима преди началото на Европейското първенство по футбол, като възпитаниците на Йоахим Льов определено има какво да подобряват в играта си.

Флориан Нойхаус изведе Германия напред в резултата в началото на втората част, но в 71-вата минута Юсуф Поулсен се възползва от асистенция на Кристиан Ериксен, за да изравни. До края двата отбора направиха повече смени, отколкото удари, с което равенството закономерно се запази.

Завърналият се в националния отбор Томас Мюлер водеше атаката на Бундестима, а Матс Хюмелс се завърна в сърцето на отбраната. Германия действа с трима централни бранители и два бека, които имаха повече офанзивни функции. Дания пък игра в схема 4-3-2-1. Германия има още един приятелски двубой - срещу Латвия, преди първия си мач на Евро 2020 срещу Франция (15 юни).