Черна гора - Русия не завърши

Снимка: Getty Images/Gulvier

1577 0

Европейската квалификация от група G на квалификациите за Евро 2016 между отборите на Черна гора и Русия бе прекратена в 67-ата минута при резултат 0:0.

Двубоят в Подгорица бе спрян още в първата минута, след като вратарят на гостите Игор Акинфеев бе ударен в главата със сигнална ракета, хвърлена от феновете на домакините.

В 66-ата минута Русия стигна до дузпа, която обаче бе пропусната от Роман Широков. Това доведе до сблъсъци между футболистите на двата тима, както и проблеми по трибуните на стадиона в Подгорица.

Реферът Денис Айтекин бе принуден този път да прекрати мача, а ръководството на УЕФА ще има крайното решение за изхода от двубоя.

Преди двубоя, местната полиция спря повече от 100 сърби, които бяха дошли да подкрепят отбора на Русия.

Австрия затвърди лидерството си в групата, след като надделя като гост над Лихтеншайн с 0:5.

Златан Ибрахимович с два гола пък донесе победата на Швеция при гостуването на Молдова.

Австрия е лидер с 13 точки, следвана от Швеция с 9.