Чехия измъкна равенство срещу Швеция

1059 0

Единият от съперниците на България в квалификациите за Мондиал 2018 - Швеция, врътна реми с Чехия у дома в приятелски мач. Двата тима направиха тренировка за Евро 2016, в което ще участват и двата тима.

И двете попадения на "Френдс Арена" паднаха през първото полувреме.

В 14-ата минута Мартин Олсон проби по фланга и центрира, Маркус Берг изскочи пред пазача си и елегантно прати топката в далечния десен ъгъл, откривайки резултата.

Чехия успя да изравни в 26-ата минута. Дълъг пас в наказателното поле бе овладян от Томаш Сивок, който от аутлинията пусна пред вратата, а нападателят Матей Видра засече с плонж и успя да изравни - 1:1.

Въпреки показаното надмощие в мача, "Тре Конур" не успя да стигне до победата, а суперзвездата им Златан Ибрахимович - да запише попадение.