Бразилия спечели дербито срещу Уругвай и крачи уверено към Мондиал 2018

Снимка: Guliver/Getty Images

1243 0

Отборът на Бразилия уверено крачи към Мондиал 2018 в Русия след категоричен успех над Уругвай с 4:1 като гост. Герой за Селесао се превърна играчът на китайския Гуанджоу Евъргранде Паулиньо, който реализира хеттрик в срещата. Неймър пък добави другото попадение за бразилците.

Уругвай започна много по-добре срещата и излезе напред в резултата още в 9-ата минута, благодарение на гола на Едисон Кавани от дузпа.

В ответната атака обаче Паулиньо реализира и Бразилия пое пълен контрол над мача. Паулиньо, Неймар, Коутиньо и Фирмино бяха на върха на атаката за тима на Селесао, който вече има 7 точки преднина в квалификационния цикъл за Световното първенство в Русия следващото лято.

Отборът на Аржентина също постигна успех, макар и много по-труден - 1:0 срещу Чили като домакин. Лионел Меси реализира единственото попадение за гаучосите от дузпа още в 16-ата минута. Двата тима изнесоха много скучен мач за своите стандарти, а точните удари в двете врати бяха едва 3.

До края на квалификациите в зона Южна Америка остават още 5 срещи за всеки тим.