Бразилия се измъкна срещу Еквадор и Жорди Кайседо

1730 0

Бразилия продължи да бъде без загуба в квалификациите за Световното първенство в Катар през 2022 г. "Селесао" се поизпотиха срещу Еквадор, но спечелиха с 2:0. Точни за селекцията на Тите бяха Ричарлисон в 65-ата минута и Неймар в 94-ата. Така Бразилия има пет победи от пет мача.

За Еквадор в игра влезе нападателят на ЦСКА Жорди Кайседо, който замени Енер Валенсия в 76-ата минута. През първото полувреме бразилците пропуснаха добри възможности чрез Габриел Барбоса и Неймар, а попадение на Барбора беше отменено поради засада.

В 65-ата минута Неймар изведе Ричарлисон и той не сбърка с удар в близкия ъгъл. В сами край на срещата Бразилия получи правото да изпълни дузпа. Неймар стреля, но вратарят Домингес спаси. Съдията обаче реши, че ударът трябва да се пребие и от втори опит звездата на ПСЖ вкара за 2:0.