Бразилия е аут от Копа Америка след нова драма с Парагвай (ВИДЕО)

1575 0

Парагвай отново изхвърли Бразилия от Копа Америка след дузпи. Същото се случи и преди четири години, отново на 1/4-финал.

Миналата нощ редовното завърши 1:1 и при наказателните удари "гуараните" спечелиха с 4:3.

Мачът иначе започна много силно за бразилците, които още в 15-ата минута те стигнаха до попадение. Дани Алвеш получи топката отдясно и центрира в наказателното поле, където Робиньо с удар от движение я прати в мрежата.

В 70-ата минута Тиаго Силва игра с ръка в наказателното си поле и съдията посочи дузпа, която бе реализирана от Дерлис Гонзалес. Така срещата завърши наравно и според правилника на Копа Америка директно се премина към изпълнението на дузпи.

Евертон пропусна вторият удар за бразилците, а Дъглас Коста също не успя да реализира от бялата точка.

Надеждите на "селесао" се върнаха след пропуска на Роке Санта Крус, но Гонзалес вкара решителната дузпа за "гуараните" и ги прати на 1/2-финал.