Бивш играч на ЦСКА, наказвал Левски, донесе трофей на страната си (ВИДЕО)

Снимка: LAP.BG

1729 0

Бившата надежда на Ланс и ЦСКА, Жул Кейта, вкара един от головете за националния отбор на Гвинея при разгромната победа с 5:1 над Бермуда. По този начин африканците спечелиха своята група от турнира FIFA Series, част от който бе и България.

Гол и трофей за Гвинея

Кейта се разписа за 4:1 в 61-та минута, след като добави топката на опразнена врата. Много интересно бе петото попадение на Гвинея, което падна малко след голът на бившия "армеец". Отборът получи право да изпълни двоен удар в наказателното поле, близо до точката на дузпата, няколко играчи триково прескочиха топка, а след това Мамаду Кане я заби неспасяемо в мрежата.

Още: Жул Кейта вкара първи гол след този срещу Левски - отне му 1040 дни (ВИДЕО)

Жул Кейта вкара на Левски преди почти 3 години

Припомняме, че Кейта вкара едно от попаденията по време на победата с 2:0 на ЦСКА над Левски на 25.04.2021-ва. След това той разтрогна договора си с Ланс и дълго време не можа да си намери отбор, преди да попише с гвинейския ФК Калум, в края на 2022-ра. Изглежда обаче той отново е на верния път и може да го видим и в по-голям клуб скоро.