Безмилостни Португалия и Кристиано Роналдо разбиха Швейцария с 4:0

5956 0

Португалия разби Швейцария в мач от втория кръг на Лигата на нациите. "Мореплавателите" се наложиха с 4:0 над своя противник в мач, преминал изцяло под диктовката на домакините.

Резултатът бе открит от Уилиам Карвальо след отбита топка от вратаря Кобел (15'). Последваха 2 безответни попадения на домакините, дело на Кристиано Роналдо (35') и (39'). Крайното 4:0 направи Жоао Кансело след груба грешка на вратаря на гостите (68').

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ:

Мачът започна с промяна в стартовите 11 на Швейцария. Първоначално обявеният за титуляр Рубен Варгас бе заменен от Джордан Латомба. Гостите не обясниха случилото се.

Само 5 минути след първия съдийски сигнал Швейцария поведе. След корнер и последвала суматоха в наказателното поле на домакините Арис Стеферович съумя да се сдобие с топката и от точката за изпълнение на дузпи направи безпомощен Руи Патрисио. Попадението обаче не бе зачетено заради игра с ръка.

Отговорът на Португалия не закъсня. В 15-ата минута Роналдо получи шанс да изпълни пряк свободен удар. Легендарният нападател стреля изключително мощно в долния ляв ъгъл и въпреки че Грегор Кобел успя да отрази удара, то при добавката нямаше прошка от Уилиам Карвальо. (1:0)

"Мореплавателите" утвърдиха натиска си с гол на Роналдо в 35-ата минута. Прекрасна контраатака на скорост постави Диого Жота с огромно пространство пред себе си в наказателното поле. Състезателят на Ливърпул, обръщайки се видя нахлуващия в пеналтерията 37-годишен нападател на Манчестър Юнайтед, който буквално "разстреля" Кобел. (2:0)

Суперзвездата на световния футбол направи резултата класически само 4 минути, след като го удвои (39'). Той се озова с топка в крака след отбит от Кобел удар и от рамките на вратарското поле реализира за 3:0.

3 минути по-късно (42') легендарният португалец можеше да запише и хеттрик. Той прекрасно се освободи от пазещите го двама защитници и получи прекрасен пас от крилото от Кансело. Това го остави на стрелкова позиция на метри от вратата и само късметът спаси "белите" от истински погром през първите 45 минути.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ:

Второто полувреме също започна ударно за португалците. "Мълниеносна" контраатака остави Кристиано за пореден път на стрелкова позиция в наказателното поле. Той финтира противников защитник, след което отбеляза 3-ия си гол в мача. Попадението обаче бе преразгледано и отменено от "ВАР" поради засада.

4:0 за "червено-зелените" направи Жоао Кансело (68'). Крайният защитник на Манчестър Сити бе изведен по прекрасен начин с външен фалц от Бернардо Силва. Неразчетените действия на стража на гостите, който излезе извън наказателно поле и се размина с топката, оставиха на десния бек лесната задача да вкара на празна врата.

В 82-ата минута бившият ас на Реал Мадрид изпълни пряк свободен от границата на наказателното поле. Изстрелът бе перфектен, също каквато беше и реакцията на вратаря на гостите, който го отрази по невероятен начин.

Победата "изстреля" Португалия на 1-ото място в класирането с равни точки с втория Чехия. Швейцария от своя страна остана последен в таблицата с 0 точки в актива си.

Стартови състави:

Португалия: Руи Патрисио, Жоао Кансело, Пепе, Данило Перейра, Нуно Мендеш, Рубен Невес, Уилиам Карвальо, Бруно Фернандеш, Отавио, Кристиано Роналдо, Диого Жота

Швейцария: Грегор Кобел, Рикардо Родригес, Фабиан Фрей, Фабиан Шер, Кевин Мбабу, Гранит Джака, Ренато Щефен, Рубен Варгас, Джердан Шакири, Джибрил Соу, Арис Стеферович

ПРЕДИ МАЧА:

Португалия посреща Швейцария във втория кръг от Лигата на нациите. Домакините не си позволиха отпускане след класирането на Световното в Катар през март. В четвъртък макар и без своя лидер Кристиано Роналдо "мореплавателите" измъкнаха точка от прекия си конкурент Испания с 1:1. Швейцарците от своя страна разочароваха срещу Чехия, губейки с 1:2.

Определено един от най-големите въпроси преди сблъсъка е ще намери ли Кристиано Роналдо място сред стартовите 11? Португалците бяха без своя лидер срещу "червената фурия", а наставникът Фернандо Сантош обясни решението си като "личен избор".

Последният път, когато двата отбора се срещнаха бе през 2019 г. отново в Лигата на нациите. Тогава португалците победиха съперника си с 3:1, а именно Роналдо отбеляза хеттрик.