Белгия наказа Италия с магичен обрат

1196 0

Белгия осъществи пълен обрат над Италия в контролен мач, игран в Брюксел. Възпитаниците на Марк Вилмотс се наложиха с 3:1.

Преди началото на мача с минута мълчание бе почетена паметта на загиналите в трагедията на "Хейзъл" през 1985 г.

Белгия допусна попадение още в 3-ата минута, след като Антонио Кандрева се разписа от близо в долния ляв ъгъл на вратата на Миньоле. Домакините обаче изравниха десет минути по-късно. Тогава Де Брюин центрира от корнер и Ян Вертонген с глава вкара за 1:1.

Белгийците пропиляха няколко положения след почивката, като успяха да се разпишат за втори път във вратата на Буфон в 74-ата минута. Точен бе Де Брюин, след колективна грешка в отбраната на "адзурите".

Минути след това Миньоле запази аванса на своя тим с отлично спасяване. В 82-ата минута Батшуай успя да оформи крайното 3:1, пред погледите на двама защитници на гостите.